Uniwersalne wysłodki buraczane, dodatkiem paszowym, który cieszy się dużym zainteresowaniem.
Najwyższej jakości pasza, dostosowana do potrzeb zwierząt hodowlanych to tak, która nie tylko jest tucząca, ale również zawiera cenne składniki pokarmowe dzięki którym, zwierzę właściwie przybiera na wadze, ma siłę, oraz prawidłowo się rozwija. Podczas wyboru paszy, kluczową rolę, odgrywa również dodatek paszowy. Czym jest, i o jakim dodatku warto pamiętać, komponując wysokowartościową mieszankę paszową?
Hodowla zwierząt, wymaga od właściciela nie tylko wiedzy, ale i umiejętności. Odpowiednia dieta, jest jednym z czynników, które sprawią, że hodowca osiąga większe rezultaty, niskim nakładem finansowym. Stosowanie podstawowej diety, opartej wyłącznie na trawie czy kiszonkach, jest bardzo ryzykowne. Zwierzę, może posiadać braki, lub nie najadać się, przez co więcej paszy trzeba mu podać. Rozwiązaniem są wysłodki buraczane.
Czym są wysłodki buraczane?
Wysłodki buraczane, są produktem roślinnym, powstającym w skutek produkcji cukru. Buraki cukrowe, podczas produkcji cukru, są rozdrobnione, a następnie kilkukrotnie poddane procesowi wypłukiwania, w celu pozyskania cennego cukru. Wypłukane buraki, zostają pozbawione wody, a następnie sprasowane, i w postaci granulatu, pakowane do opakowań zbiorczych. Takie czynności sprawiają, że jest to produkt bezpieczny dla zwierząt, również tych, z tendencją do tycia i alergii pokarmowych. Dlaczego?
Wysłodki buraczane, występują jako wysłodki niemelasowane i melasowane. Niemelasowane, są pozbawione niemal całkowicie cukru, dlatego są bezpieczniejsze dla zwierząt. Zawartość białka, witamin oraz cennych składników odżywczych sprawia, że zwierzęta przez dłuższy czas czują nasycenie, a co za tym idzie, nie pobierają pokarmu częściej, co zmniejsza koszt utrzymania hodowli. Wysłodki niemelasowane i wysłodki melasowane, nadają się niemal dla wszystkich zwierząt. Można je podawać koniom, owcą, kozą, bydłu, trzodzie chlewnej, drobiu. Należy podawać granulat namoczony, by łatwiej można było go, wymieszać z paszą właściwą. W takiej sytuacji, należy przestrzegać terminu przydatności. Namoczony granulat, należy spożyć w ciągu 3 dni. Po tym czasie, następuje proces gnicia, i produkt nie nadaje się do konsumowania.
Warunki przechowywania wysłodki buraczanej.
Wysłodki buraczana, sprzedawana jest w specjalnych pojemnikach, które zapobiegają procesom psucia. Należy przechowywać je szczelnie zamknięte, w suchym, osłoniętym i zacienionym miejscu. Podczas zakupu większej ilości, wysłodki buraczane, pakowane są w soelcjalnie przygotowane opakowania, które pozwalają, na łatwe przechowywanie granulatu, nawet przez cały rok. Jest to bezpieczna, tania, smaczną i pewną pasza, którą z chęcią będą podbierać zwierzęta. Jeśli jesteś hodowcą, szukasz najlepszej mieszanki paszowej, to wysłodki z pewnością okażą się najlepszym źródłem cennych składników odżywczych, które sprawią, że koszta wyżywienia zmniejsza się, a jakoś hodowli znacząco się poprawi.
Wysłodki buraczane, to koszt około 1500zl za tonę produktu. Jest to zatem dość opłacalny dodatek paszowy.
Najnowsze komentarze